Haber Sistemi

Internet Erişim Altyapısı

Datacenter (verimerkezi) özellikleri ve konumlandırma

SadeceHosting'in sağladığı Internet ve datacenter altyapımız Türk Telekom omurgasına 10Gbit fiber metro-ethernet ile bağlıdır.

Datacenter Türk Telekom İstanbul Gayrettepe ana santraline doğrudan ve hızlı bağlantı için bu çevrede konumlandırılmıştır. Telekom ADSL ve yurtdışı çıkış omurgalarına hızlı erişilebilmektedir.

Verimerkezimizin can damarlarından ilki elektrik ve enerji yapılandırmasıdır, binamızın ana elektrik tesisatı TEDAŞ ana şebekesinden özel bir elektrik hattı ile beslenmektedir. Toplamda 150 kwa kapasiteli enerji dış hattımız bulunmaktadır.

Kesinti durumunda yedekli APC Silcon 80 kwa kapasiteli ups sistemlerimiz devreye girmekte kesintisiz enerji sağlamaya devam etmektedir.

Aksa Türkiye'nin en büyük jeneratör üreticisi şirketi olup bu alanda enerji sağlama noktamızda bize 275 kwa gibi büyük boyutlardaki jeneratörler sayesinde destek vermektedirler. Bu size 99.9% uptime sağlamaktadır.

 

 

Internet erişimi, Türk Telekom ve diğer Servis Sağlayıcı bağlantıları

Sistemimiz fiziksel olarak bağımsız 2 kanal fiberoptik erişim üzerinden, Metro Ethernet şebekesine bağlı durumdadır. Toplam port kapasitesi 2 Gbit olup, aktif kullanım müşteri ihtiyaçlarımıza göre arttırılmaktadır.

Şebeke ofisimizde yedekli Cisco Catalyst Switch elemanları ile sonlandırılmaktadır. Yedekli olması sayesinde arıza durumunda kısa süre içerisinde kesinti telafi edilebilmektedir.

Ana omurga dışında network güvenliği için Juniper ISG 1000 with IDP sistemi müşterilerimize gelebilecek basit SYN ataklarının önüne geçmektedir. Bu cihaz şuanda Türkiye içerisinde 3-4 firmada kullanılabilmektedir.

Kabinetler üzerinde VLAN güvenliğinin devamı ve limitlendirmelerin sonlandırılması için HP Procurve Switchler kullanılmaktadır.

Soğutma kapasitemiz LG Beko Klima sistemleri tarafından sağlanmaktadır, arıza durumlarında hızlı müdehale ve kolay bakım özellikleri nedeni ile bu cihazlar tercih edilmiştir. Şuandaki soğutma kapasitemiz 250.000 Btu civarındadır.

 

Suncularımızın barındığı SadeceHosting datacenter'dan bir görüntüler.

Haber Sistemi © 2002 - 2018